آیا ایرانیان استرالیا شخصیت محافظه کار دارند؟

 

Australia

این بار دوست دارم تا کمی از ایرانیان ساکن استرالیا و روش زندگی شان صحبت کنم. بر خلاف آنچه در فیلیپین میگذشت، ایرانیان در استرالیا از جایگاه بهتری برخوردارند. گاها دیده میشود که برخی از رشته های دانشگاهی توسط استادان ایرانی قبضه شده است، نمونه آن رشته ی Civil Engineering است. ایرانی ها برخلاف آنچه در فیلیپین به نظر میرسید به خوبی توانسته اند در جامعه ی استرالیا جذب شوند. گاهی به سختی می توان تشخیص داد که یک ایرانی از کنار شما می گذرد، تنها خصوصیتی که ایرانیان را از بقیه مجزا می کند و شانس تشخیص آنها از بقیه را افزایش میدهد، نوعی شخصیت محافظه کار و مآخوذ به حیا در آنهاست (متأسفم که ناچار شدم از عبارت عربی استفاده کنم).

ایرانیان سیدنی عموما شخصیتی دوستانه دارند و حس کمک به ایرانیان دیگر در درونشان به چشم می خورد، ولی اغلب این ویژگی با نوعی محافظه کاری نامحسوس همراه است. اغلب حریم خصوصی عمیقی دارند و با وجود سازگاری با فرهنگ کشور میزبان همچنان عادات محافظه کارانه ی خود را حفظ کرده اند. گویا همچنان آن معیار های سنتی و ایرانی برایشان به شدت پر رنگ است.

برخورد با برخی از آنان که حتی سالهاست(گاها بیش از 20 سال ) از ایران دور بوده اند تو را به یاد خانواده های سنتی ایرانی می اندازد. البته باید از صفا و مهربانیشان نیز در این میاد بسیار یاد کرد. 

 

 

/ 0 نظر / 29 بازدید