تحصیل در فیلیپین!

در پاسخ به آن دسته دوستان که بار ها از طریق E-mail از من خواسته بودند که در خصوص تحصیل در فیلیپین اطلاعاتی ارایه دهم و از آنجا که قصد ندارم  روال مطالب بلاگ را به بحث های فنی آغشته کنم ، فقط چند مورد را تذکر میدم

١-اگر قصد تحصیل در فیلیپین را دارید مستقیما و بدون پرداخت مبالغ میلیونی با سایت دانشگاههای فیلیپین مکاتبه کنید، همه کارهای ثبت نام را خودتان می توانید به تنهایی انجام دهید

٢- متاسفانه به دلیل تعداد بالای دانشجویان خارجی از چین ،‌ کره ، ایران ، کشورهای عربی ، کشور های آفریقایی ،‌ جو مانیل پایتخت، به مانند سابق نیست و گروههای اخاذ بسیاری به دنبال دانشجویان بی اطلاعی می گردند که از آنها اخاذی کنند، اگر قصد تحصیل در فیلیپین دارید فقط با اطلاعات کامل وارد شوید و به سادگی به کسی اعتماد نکنید.

٣- از ارتکا به هر  اشتباهی پرهیز کنید و بیاد داشته باشید که بر خلاف تصوری که از فیلیپین با آزادی ها بی حد حصر به میان می آید اما در بسیاری موارد تله های مخوفی بر سر راه دانشجویان پهن می شود که شاید تا ابد آینده شان را منقلب کند. فیلیپین مجازات های سنگینی برای برخی تخلفات دارد، پس سالم و مطمئن زندگی کنید.

۴- پول شما می تواند بلای جانتان شود، هرگز دارایی تان را پیش هر کس آشکار نکنید

۵- در مراحل اداری خونسرد باشید و در عین  آگاهی ابتدا مطمئن شوید منظور طرف مقابل را متوجه شده اید، پس از آن اگر با آنچه که گفت موافق بودید حرفش را تایید کنید.

۶- در اوج عصبانیت کنترل خود را حفظ و از درگیری فیزیکی اکیدا پرهیز کنید

٧- اگر با خانواده سفر می کنید تنها در محله هایی امن مثل مکاتی و ... اقامت کنید

/ 5 نظر / 23 بازدید
ستار

با سلام و عرض ادب اطلاعاتی در مورد تحصیل در رشته معماری میخاستم.............هزینه ها و شهریه با تشکر

دمت گرم

saman

ممنون. ولی مگه دانشگاههای فیلیپین امتحان ورودی ندارن؟ (مقطع ارشد)

هتل

ممنون از اطلاع رسانی خیلی مفید بود

یوسف

مرسی از صداقتت.برای کارشناسی ارشد کامپیوتر پیشنهاد چی داری؟